Sveiki atvykę į Utenos kraštą – Sėlių genties žemių centrą.
Kviečiame pakeliauti Sėlių genties žemėmis nuo Sėlės iki Salako ir aplankyti etnografinius Strazdų, Šuminų, Vaišnoriškės, Varniškių, Šiaudiniškio kaimus, medines Daunorių Švč. Jėzaus širdies ir Kirdeikių Šv. Jono krikštytojo bažnyčias, Krokulės koplytėlę, akmeninę Salako bažnyčią su įspūdinga šventoriaus tvora, Rašytojų kalnelį, Antalieptės Šv. Kryžiaus vienuolyno kompleksą, Šeimyniškių piliakalnį su papiliu, Taurapilio piliakalnį, Lūžų piliakalnį ir akmenį su dubeniu. Šie urbanistikos paveldo objektai tai- vienas iš išskirtinių Utenos regiono bruožų. Archeologiniai objektai kaip ir kalba, amatai, tradicijos yra Sėlių genties palikimas. Iš pagonybės laikų pasiekiantis mus paveldas yra įdomus, bet mažai žinomas net Lietuvos gyventojams. Istorinis faktas, kad Lietuva buvo paskutinioji pagoniška valstybė Europoje (pradėjusi krikštytis karaliaus Mindaugo laikais) tai globalinė traukos jėga dominanti turistus ir atkreipianti dėmesį į Lietuvą ir senolių Sėlių kraštą.
Kviečiame ieškoti Sėlių genties palikimo bei susipažinti su Utenos krašto kultūros paveldu – tradicinėse šventėse: Rudens lygiadienio, Baltų vienybės, Ugnies dienos Užpaliuose, Molio kermošiuje Leliūnuose, Derliaus ir amatų šventėje Dusetose, Bendruomenės gimtadienyje ir Vyšnių žydėjimo šventėje Tauragnuose, šventėje „Mink į Vyžuonas“ Vyžuonose, Nepriklausomo kino festivalyje Saldutiškyje, Vaikų ir jaunimo kūrybiniame festivalyje „Banga“ Sudeikiuose, Švč. Mergelės Marijos škaplierinės atlaiduose Daugailiuose, Šv. Jono atlaiduose Kuktiškėse, Žolinės atlaiduose Biliakiemyje, Šv. Onos atlaiduose Vajasiškyje, Parcinkulės atlaiduose Antalieptėje, Šv. Petro atlaiduose Salake bei Utenos gimtadienio šventėje Utenoje.
Rytų Aukštaitija turi gilias amatų tradicijas, siejamas su namų apyvokos daiktų gamyba, tradiciniais nacionaliniais apdarais ir kitais rankų darbo gaminiais. Amatai išreikšdami tradiciškumą, pastovumą, atspindėdami ilgaamžes vertybes ir vietinį savitumą, virsta patrauklia veikla, kuri gražiai dera su šiandien ypač madingomis ekologijos, natūralizmo ir kitomis idėjomis. Tautodailininkų amatininkų ir aktyvių nevyriausybinių organizacijų pastangų dėka puoselėjamos Utenos krašto etnokultūrinės vertybės ir krašto amatai. Atvykę pas mus galėsite iš arti susipažinti su akmenskaldystės, audimo, baldininkystės, dailidystės, drožybos, juvelyrikos, kalvystės, karpymo, kepimo, vilnos vėlimo, kryždirbystės, margučių marginimo, mezgimo, puodininkystės, pynimo, siuvimo, siuvinėjimo, stalystės, stogdengystės, šaukščiaus amato, žaislininkystės, žvakininkystės, žolininkystės, tradicinės augalininkystės, tradicinės bitininkystės amatais.
Tarptautinis tapybos, fotografijos, skulptūros pleneras „Alaušas“ Sudeikiuose, vargonų koncertai Leliūnų bažnyčioje, kapelų šventė „Grok armonika“ Kuktiškėse – tai Aukštaitijos kultūros paveldo dalis. Taigi visi apsilankę šiuose renginiuose turės galimybę ieškoti Sėlių genties palikimo šiuolaikiniame mene ir jį rasti.