Vargonai Leliūnuose
Daugiau kaip prieš šimtą metų, 1813 m. kunigo Antano Masaičio rūpesčiu į Leliūnų bažnyčią buvo atgabenti garsioje Gebelio vargonų firmoje Karaliaučiuje pagaminti 21 registro vargonai. XX a. pradžioje šie vargonai buvo vieni pirmųjų pneumatinių vargonų Lietuvoje. Kaip rašo muzikologė, vargonininkė Jūratė Landsbergytė knygoje „Vargonų muzika Lietuvoje XX a“: XX a. pirmoje pusėje reikėtų išskirti Karaliaučiaus meistro Bruno Goebelio vargonus, kurie buvo pagrindiniai žinomi ir naudojami Lietuvos laikinojoje sostinėje Kaune – Tėvų Jėzuitų bažnyčioje, dveji konservatorijoje. Bruno Goebelio vargonai būdavo labai geros kokybės, – vieni pirmųjų pneumatinių vargonų Lietuvoje. Iki šiol jie išlikę Leliūnuose ir Salake, laikomi bene geriausiais iš senųjų instrumentų Lietuvoje.”
Skaityti daugiau
Vargonų koncertai
Utenos rajone, Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyksta „Dvasinės atgaivos vakarai“, sakralinės muzikos koncertai iš ciklo „Gaudžia istoriniai vargonai“ , Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertai. Bažnyčioje koncertuoja geriausi Lietuvos ir užsienio šalių vargonininkai bei solistai. Vienas iš pagrindinių šių koncertų organizatorių yra Leliūnų bažnyčios klebonas Alfredas Puško. Į bažnyčioje rengiamus vargonų muzikos koncertus susirenka ne tik vietinė bendruomenė, tačiau atvažiuoja žmonių ir iš Utenos bei kitų vietovių. Kaip sako klebonas Alfredas „ labai svarbu, jog vakaruose skamba ne tik muzika, bet ir žodis, paliečiantis klausytoją, suteikiantis jam minčių apmąstymams ir palydintis jo kasdienėje kelionėje“.
Ilgais plojimais bažnyčioje susirinkę žmonės dėkoja muzikantams už nepakartojamus ir jaudinančius dvasinės atgaivos suteikiančius koncertus.